INOVACE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH – Lůžko s funkcí otočného roštu

Naše sociální služby představily v Domově pro osoby se zdravotním postižením ve Zborovicích inovativní technologii – Lůžko s funkcí otočného roštu.

Toto jedinečné lůžko umožňuje klientovi především vidět celý prostor jeho pokoje, jelikož během několika málo okamžiků se z polohy vleže dostane až do polohy vsedě, a to díky jedinému tlačítku na ovladači, který může ovládat i sám. Díky otočnému roštu je možné jednoduše a bezpečně změnit polohu klienta, což je mimořádně důležité pro udržení či zlepšení fyzického i psychického zdraví a celkové kvality a komfortu klienta.

Jeho další přidaná hodnota spočívá v šetrnosti ke zdraví pracovníků a také ke snížení jejich počtu u klienta v případě, že je potřeba pomoci s jeho manipulací.

Chceme poděkovat všem, kteří se na tomto projektu podíleli a umožnili nám přinést tuto inovativní pomůcku do sociálních služeb, a tím i posunout standardy kvality o další úroveň.

Rádi bychom poděkovali paní náměstkyni pro sociální oblast Haně Ančincové za její neocenitelnou podporu a přízeň, kterou nám nejen při slavnostním dni vyjádřila. Je skvělé mít takovou podporu a nadšení ze strany našeho zřizovatele, kterým je Zlínský kraj.

Slavíme nejen technologický pokrok, ale také péči a empatii, kterou věnujeme těm, kteří ji potřebují. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí tohoto pozitivního vývoje a těšíme se na budoucnost plnou dalších inovací.

Vzhledem k tomu, že DOZP Zborovice již disponují 2 lůžky, je možné sdílet zkušenosti se zástupci ostatních sociálních služeb, které tímto srdečně zveme.

Další příspěvky

Canisterapie

Dnešní den jsme si zpestřili návštěvou pejsků v rámci Canisterapie. Přijelo za námi na návštěvu 5 trpasličích jezevčíků a jeden pejsek plemene papilon. Tato malá smečka